Новини

Підсумки 2022 року

Вчора виставою “Сімейний альбом / Album di Famiglia” ми закрили наш театральний 2022 рік.

Дякуємо ЗСУ, Нацгвардії, Нацполіції, службам критичної інфраструктури – за захист країни, життя в умовах війни і можливість працювати!
Дякуємо нашим “лівобережцям”, які захищають Україну!
Дякуємо глядачам, які протягом цього року були разом з нами!
Дякуємо тим, хто допомагав, організовував, шукав можливості!
В творчому плані наш 2022 був таким:
⭐ Перемагали.
🔹 Вистава “Погані дороги” за п’єсою Наталки Ворожбит у постановці Тамари Трунової отримала Шевченківську премію.
🔹 Тамара Трунова стала лауреаткою Премії імені Леся Курбаса – у сфері театрального мистецтва – за постановку вистави “Дім” за п’єсою Н. МакКартні.
🔹 Тамара Трунова і вистава “Погані дороги” перемогли на фестивалі Radikal Jung Festival у Мюнхені.
🔹 У травні Театр на лівому березі став частиною Європейської театральної конвенції (European Theatre Convention).
⭐ Відкривали нові імена в режисурі.
🔹 Провели Фестиваль “Митниця. Нова режисура” – цьогорічний формат започаткованого минулого року Фестивалю пам’яті засновника нашого театру Едуарда Митницького “Простір Майстра”. Переможці у 2023-му матимуть можливість поставити свої вистави на сцені Театру на лівому березі.
⭐ Знайомили з сучасною українською драматургією.
🔹 Сценічне читання п’єси Катерини Пенькової “Сто тисяч”, режисерка – Таня Губрій.
🔹 Сценічне читання п’єси Андрія Бондаренка “Ультіма туле”, режисер – Павло Ар’є, співрежисерка – Катерина Парфир‘єва.
🔹 Сценічне читання п’єси Володимира Сурая “Я, дім та інші речі”, режисерка – Яна Безсмертна.
🔹 Перформативне читання водевілю “ПаРаша” авторів Ігоря Білиця та Володимира Гладкого.
⭐ Ділилися власним досвідом.
🔹 В рамках Left Bank Consulting консультували театри щодо грантів, пошуків партнерів в Україні та закордоном, співпраці з українськими та міжнародними інституціями, внутрішньої та зовнішньої комунікації, промоції вистав і проєктів.
⭐ Шукали нові форми.
🔹 Прем’єра для глядачів вистави “Несмішний стендап” у постановці Тамари Трунової.
🔹 Запис відеоподкасту, в якому взяли участь актори, режисери, драматурги, глядачі, працівники театру, колеги по цеху.
🔹 Тамара Трунова з командою взяла участь в акселераторі протидії дезінформації “Mediengeist”. З проєктом “De Facto” вона дійшла до фіналу.
⭐ Гастролювали.
🔹 Лютий 2022, Одеса – “Чотири причини вийти заміж” (режисер – Андрій Критенко, автор – Річард Баєр).
🔹 Червень 2022, Рига (Латвія), Клайпеда, Вільнюс (Литва), Прага (Чехія), Берлін, Мюнхен (Німеччина) – “Погані дороги” (режисерка – Тамара Трунова, авторка – Наталка Ворожбит).
🔹 Жовтень 2022, Білосток (Польща) – “Клас” (режисер – Стас Жирков, автори – Павло Ар’є, Стас Жирков, актори вистави).
🔹 Грудень 2022, Цюрих (Швейцарія) – “Погані дороги” (режисерка – Тамара Трунова, авторка – Наталка Ворожбит).
⭐ Допомагали і приймали допомогу.
🔹 Створили Ukrainian Artistic Task Force – для допомоги театральним митцям під час війни та допомоги в організації показів українських вистав за кордоном.
🔹 Під час літніх гастролей вистави “Погані дороги” усі зібрані кошти було направлено на потреби підрозділів ЗСУ, в яких служать працівники театру, та сім’ям працівників театру, які потребували фінансової допомоги.
🔹 Під час зимових гастролей вистави “Погані дороги” було зібрано кошти на авто для театру, яке було знищено через пожежу.
🔹 Проводили онлайн-зустрічі з акторами нашого театру – “12 гравець”, кошти від яких переказували на потреби армії.
🔹 Завдяки партнерській допомозі європейських меценатів, друзів Олесі Жураківської, театр отримав надпотужний генератор для проведення вистав.
⭐ Брали участь в міжнародних проєктах і колабораціях.
🔹 Квітень 2022, в Малому театрі (Вільнюс) відбулася прем’єра вистави «Саша, винеси сміття» у постановці екс директора-художнього керівника Театру на лівому березі Стаса Жиркова, за п’єсою Наталки Ворожбит. Вистава створена у партнерстві з Малим театром (Вільнюс) та організацією Ukrainian Artistic Task Force.
🔹 Травень 2022, в Мілані проходив ‘Focus Ucraina’, в рамках якого відбулися онлайн-покази вистав (“Погані дороги” – режисерка Тамара Трунова, драматургиня Наталка Ворожбит, “Моменти/Momenti” – режисер Маттео Спіацці, драматургиня Марина Смілянець) та театральні читання. Куратором цієї події виступив екс директор-художній керівник театру Стас Жирков, серед учасників і гостей – головна режисерка нашого театру Тамара Трунова, шеф-драматург нашого театру Павло Ар’є та друг нашого театру – італійський режисер Маттео Спіацці.
🔹 Травень 2022, в німецькому театрі Deutsches Theater Berlin пройшла читка п’єси Наталки Ворожбит «Саша, винеси сміття». Режисерка читки – Тамара Трунова. В читці взяли участь й дві акторки нашого театру – Марина Клімова та Ірина Ткаченко.
🔹 Липень 2022, в Ризі відбулася прем’єра вистави “З цією виставою щось не так” – спільний проєкт трьох театрів: латиського Дайлес, британського Mischief Theatre та українського Театру на лівому березі. Всесвітньовідома франшиза “The Play That Goes Wrong”, яка тепер існує і українською мовою. У постановці британської режисерки Емі Марчант та за участю акторів й команди нашого театру.
🔹 Липень 2022, у французському місті Авіньйон пройшли читання п’єси “Щоденник виживання”, яку написав шеф-драматург нашого театру Павло Ар’є.
🔹 Серпень-вересень 2022, “Щоденник цивільного” – спільний проєкт трьох театрів – Alytaus teatras, Золоті ворота та Театру на лівому березі. Вистава, яку поставив режисер Стас Жирков за п‘єсою драматурга Павла Ар‘є. Фестивальна прем’єра відбулася в Грузії на фестивалі International Festival of Regional Theaters. Театральна – в Міському театрі міста Алітус (Литва).
🔹 Вересень 2022, у Берліні в театрі Schaubuehne – прем’єра вистави “Озброюючись проти моря лих” у постановці Стаса Жиркова. Драматурги – Павло Ар’є (Україна) та Maja Zade (Німеччина). У виставі грають два актори нашого театру – Дмитро Олійник та Олег Стефан.
🔹 Вересень 2022, в Берліні стартував перформативний театральний проєкт ‘Stories from exile’ (“Історії з вигнання”), куратором, драматургом, режисером і модератором якого є шеф-драматург нашого театру Павло Ар’є. Проєкт проходив кожного тижня.
🔹 Жовтень 2022, в німецькому місті Бауцен пройшло сценічне читання п’єси шеф-драматурга нашого театру Павла Ар’є “Щоденник виживання”.
🔹 Листопад 2022, в німецькому театрі Münchner Kammerspiele відбулася прем’єра українсько-німецької вистави “News from the past”, режисер – Стас Жирков, текст – Павло Ар’є, Марина Смілянець. У виставі грає актор нашого театру Дмитро Олійник.
🔹 Грудень 2022, в Драматичному театрі ім. Алєксандра Венґєрка (Білосток, Польща) відбулася прем’єра польсько-українсько-литовської вистави “Inwazja” (“Вторгнення”) у постановці Тамари Трунової за п’єсою Маліни Пшеслюґи. У виставі грає акторка нашого театру Олеся Жураківська.
Ось таким був наш 2022. Ми вистояли. Ми працювали. Ми планували.
З Новим роком! Най він стане переможним для всієї нашої країни!
І до зустрічі!