Новини

Акторка Олеся Жураківська очолила Театр драми і комедії на лівому березі Дніпра

Від сьогодні провідна акторка Театру на лівому березі Олеся Жураківська – виконуюча обов’язки директорки-художньої керівниці театру. Вона очолюватиме театр на період дії воєнного стану в Україні. Таке рішення ухвалив Департамент культури КМДА. 

 

Олеся Жураківська працює в Театрі на лівому березі з 2002 року. Всі ці роки вистави за її участю користуються глядацьким попитом. Вона нагороджена Орденом княгині Ольги ІІІ ступеня, лауреатка багатьох театральних премій. Є гарною подругою не лише для рідного театру, але й для індустрії загалом. Вже тривалий час опікується Будинком ветеранів сцени та є керівницею напряму соціальної політики НСТДУ. 

 

За словами нової очільниці, театр рухатиметься за обраним вектором – існувати в просторі сучасного європейського театру. 

Напрям театру, який був започаткований Едуардом Митницьким, продовжила команда Стаса Жиркова (екс директора-художнього керівника театру) та Тамари Трунової (головної режисерки театру). За останні роки в театрі відбулися колаборації з європейськими театрами, в репертуарі з’явилися вистави, створені іноземними режисерами, ми працювали з потужною сучасною українською драматургією авторства Наталки Ворожбит, Сергія Жадана, Олександра Середіна. Театр на лівому березі – майданчик для відкриття нових імен в режисурі та драматургії, створення  спецпроєктів, роботи з молоддю, свідомого і відвертого спілкування з глядачем. Ми гастролювали містами України та Європою, налагодили успішну роботу грантового та комунікаційного департаментів.

 

“Наша мета на сьогодні, враховуючи обставини, в яких ми живемо, – не втратити те, що ми напрацювали, зберегти і примножити наші надбання, наші традиції,  говорить Олеся Жураківська, – а для нашого театру традиційним є: експериментувати, не боятися говорити про важливе і бути в авангарді”. 

 

Тому в планах театру – постановки українських та іноземних режисерів, відкриття нових імен і напрямків, фестивалі та гастролі, трансформація всередині команди і постійний контакт з нашим глядачем через вистави, обговорення, створення сімейного контенту, онлайн і просто в фойє нашого театру, тому що театр, попри сирени і відключення світла, має бути місцем, що зігріває душі. 

 

Олеся Жураківська має підтримку більшості колективу театру. 

“Моя команда – весь театр, в якому я пропрацювала більше 20 років. Власне, довіра колективу стала причиною, прийняття мною такого важливого і складного для мене рішення – очолити рідний театр”, – зізнається в.о. директорки-художньої керівниці театру. 

 

В репертуарі театру за участю акторки Олесі Жураківської залишається дві вистави, які любить глядач – моновистава “Усі найкращі речі” режисерки Тамари Трунової та вистава, яка вже 20 років йде на сцені Театру на лівому березі, “Корсиканка” режисера Олексія Лісовця, яка з 2014 стала й улюбленою виставою серед наших військових, що відновлюють сили у шпиталях Києва.

 

По закінченню воєнного стану в Україні буде проведено конкурс на посаду директора-художнього керівника Театру на лівому березі. Чи візьме в ньому участь Олеся Жураківська – покаже час. 

“Що буде далі? Все залежатиме від того, як я справлятимуся зі своєю місією. В жодному разі мені б не хотілося, щоб колектив, в якому я працюю, втратив до мене довіру. Визначальним стане те, як ми разом пройдемо цей шлях. І якщо на момент конкурсу мої колеги так само довірятиме мені, як зараз, я не виключаю можливості подаватися на конкурс директора-художнього керівника”, – зазначила Олеся Жураківська.