Театр

Театр

Наш театр — перший театр лівобережного Києва — народився 7 вересня 1978 року. У цей день пройшов перший збір трупи. А перша прем’єра – вистава “Высшая точка – любовь” Р. Фєдєньова — відбулась 21 квітня 1979 року у приміщенні теперішньої Хоральної синагоги Бродського (колишній Республіканський театр ляльок по Шота Руставелі, 13).
Після «Найвищої точки» на трупу чекали три роки мандрів майданчиками столиці. Справді унікальним періодом життя театру були декілька місяців взимку 1979 року: водночас репетирували вісім п’єс (від лютого додалася ще одна). Чогось подібного в театральній практиці треба ще пошукати. Від 15 квітня щовечора репетирували дві вистави: з 18.00 до 21.00 та з 22.00 до 2 години ночі. При цьому актори працювали ще й монтувальниками сцени та електриками.

У травні 1982 року міська влада віддає колективу та його очільнику Едуарду Митницькому будівлю, у якому до цього моменту розташовувався кінотеатр “Космос”. Спочатку у його стінах було створено “Театр у фойє” – першу малу сцену у тогочасному Києві і в Україні.

Театр, яким ми знаємо його зараз, офіційно відкрився 21 грудня 1990 року виставою “Я завжди твоя наречена” за Отаром Іоселіані.

Сьогодні Театр на лівому березі — це більше 50-ти вистав у репертуарі, щільний графік прем`єр, зіркова трупа найкращих акторів країни і великі плани на майбутнє, які обов’язково будуть втілені в життя.

В лютому 2019 року в театр прийшла нова команда: директор-художній керівник Стас Жирков (керував театром до листопада 2022) та головна режисерка Тамара Трунова.

9 березня 2022 року вистава “Погані дороги” режисерки Тамари Трунової стала лауреаткою Шевченківської премії-2022 в номінації «Театральне мистецтво».

В 2023 році директоркою-художньою керівницею театру стала Олеся Жураківська.