Новини

У латиському театрі українська трупа гратиме британську комедію “З цією виставою щось не так”

Театр на лівому березі бере участь у міжнародному проєкті – разом з ризьким театром Дайлес та лондонським Вест-Ендським Mischief Theatre.

Трупа київського театру готує постановку “З цією виставою щось не так” – україномовну версію популярної лондонської комедії-франшизи “The Play That Goes Wrong”. Прем’єра вистави відбудеться в Ризі на сцені театру Дайлес 28 та 29 липня, а сім’ї українців, що знайшли в Латвії порятунок від війни з росією, зможуть подивитися виставу безкоштовно.

П’єса розповідає про драматичне товариство Корнлі та їхню прем’єрну постановку “Вбивство в маєтку Хавершем”, під час якої все йде шкереберть: реквізит не залишається на стінах, актори забувають свої репліки, навіть підлога сцени провалюється. Незважаючи на форс-мажор, ентузіасти драми сповнені рішучості довести виставу до кінця.

Британський гумор, суміш Монті Пайтона та Шерлока Холмса, де все швидко перетворюється з поганого на зовсім катастрофічне. У 2015 році “The Play That Goes Wrong” здобула престижну винагороду Лоуренса Олів’є як краща нова комедія. Наразі вистава показується більш ніж в 30 країнах світу і навіть була успішною на Бродвеї.​​ 

Ідея зробити спільну латвійсько-українську версію однієї з найпопулярніших світових театральних франшиз виникла під час нещодавніх гастролей Театру на лівому березі Європою з виставою “Погані дороги”, де в Ризі відбувся старт гастролей. Тоді керівництво ризського театру запропонувало українській стороні створити виставу на сцені Дайлес. 

 

Стас Жирков, директор-художній керівник Театру на лівому березі: “Для нашого театру важливо інтегруватися в різний європейський театр. І коли директор театру Дайлес Юріс Жагарс мені сказав, що наразі та після війни в Україні усі робитимуть драматичні трагічні історії, а він хоче зробити подарунок від латвійців українцям – комедію, я спочатку скептично це сприйняв. По-перше, я не дуже люблю комедії, по-друге, комедії проходять поза нашим репертуаром. Але Юріс мене переконав, що після війни люди захочуть сміятися, і запит на комедії буде великим. Франшиза “The Play That Goes Wrong” – нетиповий проєкт для нас, але він дуже якісний, тому ми вирішили погодитися. Взагалі в театральній Україні існує проблема комедійного репертуару, він потрібен, але нової якості. І коли я подивився латвійську версію вистави, що йде на сцені Дайлес, то побачив ту нову якість, якої так не вистачає українській сцені. Це абсолютно Вест-Ендський та Бродвейський якісний продукт і дуже класна смішна комедія. А ще дуже важливо, що наші українські артисти на місяць матимуть роботу. Плюс, весь акторський склад – суто український”. 

 

“Коли навесні ми запрошували глядачів з України, які наразі перебувають у Латвії, безкоштовно переглянути виставу “Погані дороги”, то отримали багато слів вдячності за те, що хоча б на пару годин в них була можливість відволіктися від важких думок. Саме тоді в нас і виникла ідея – поки українським чоловікам-акторам дозволено знаходитись тут, за кордоном, щоб грати у “Поганих Дорогах”, надати трупі можливість зіграти цю британську постановку і хоча б кілька разів показати її українцями тут, у Латвії. І ми раді, що лондонський Mischief Theatre одразу ж підтримав нашу ідею і надав ліцензію виставі абсолютно безкоштовно, говорить директор театру Дайлес Юріс Жагарс. – Ми всі впевнені, це найкраще, що зараз український театр може зробити для своїх співгромадян закордоном – це подарувати кілька годин сміху та радості, ще й рідною мовою. Дуже важливо, що виставу можна подивитися всією родиною”.

 

На прем’єру “З цією виставою щось не так” запрошуємо українців, що знайшли в Латвії порятунок від війни з росією. Вистава для українців буде безкоштовною, від гонорарів актори та режисерка відмовилися. 

 

Розповсюдженням запрошень займається товариство “Твої друзі” у співпраці з театром Дайлес. Отримати запрошення можна, відправивши запит на e-mail: [email protected]  або зателефонувавши за номером +37125738161.

 

Постановку здійснює британська режисерка Емі Марчант. 

У виставі задіяні актори Театру на лівому березі – Андрій Ісаєнко, Дмитро Олійник, Дмитро Соловйов, Ірина Ткаченко, Катерина Качан, Костянтин Олексенко, Макар Тихомиров, Олександр Соколов, Сергій Кияшко та актор театру “Золоті ворота” Орест Пастух. 

Асистентка режисерки та кураторка з української сторони – завідувачка трупи Театру на лівому березі Лаура Вілцане.

Хореографка – Інга Красовська (Латвія).

 

“З цією виставою щось не так”
28, 29 липня
Театр Дайлес, 19:00

 

Творча команда ​​London West End Production, що стоїть за оригінальною британською постановкою: автори Генрі Льюїс, Джонатан Сейєр, Генрі Шилдс, сценограф Найджел Гук, художник по світлу Рік Маунтджой, художник по костюмах Роберто Сурас, хореограф Дейв Хірн, композитор Роб Фальконер, режисер Марк Белл.

Постановка “The Play That Goes Wrong” у Вест-Ендському театрі Mischief Theatre, Лондон, проводиться Кенні Ваксом і Stage Presence.

Виробництвом шоу та ліцензіями займається Mischief Worldwide Ltd.

Mischief Theatre Ltd. Заснований у 2008 році випускниками акторської майстерності Лондонської академії музичного та драматичного мистецтва. Спочатку це був гурток імпровізаційного театру. Mischief виконує оригінальні твори та проводить майстер-класи у Великобританії та по всьому світу. Театральна компанія належить її оригінальним засновникам, очолюваним творчою командою та режисерами Генрі Льюїсом і Джонатаном Сейерсом.

У 2017 році Mischief Theatre Ltd. і Kenny Wax & Stage Presence, продюсери всіх постановок Вест-Енду театральної компанії, створили Mischief Worldwide Ltd. для управління правами на всі проекти Mischief у всіх формах мистецтва. Mischief Worldwide Ltd., розташована в Лондоні, ліцензує авторські права, торгові марки та іншу власність Mischief виробникам, розповсюджувачам або видавцям.

Всі театральні трупи створюють і створюють вистави, а також виступають під однією назвою – «Пустощі». Mischief розробляє нові комедії для театру, телебачення, кіно та інших ЗМІ.