Новини

Український театр на фестивалі RADAR OST 2023!

8 та 9 березня на сцені Deutsches Theater (Берлін) відбудеться прем’єра вистави “Ha*l*t” у постановці Тамари Трунової, за участю акторів та акторок Театру на Лівому березі та запрошених.

“Ha*l*t” – це рефлексії на тему втраченого нами та втрачених нас, і того, що ми оцінюємо, як здобуте. Спроба проговорити виставу, яка не сталася, виставу, яку скасувала Росія – держава-терорист. “Ha*l*t” – це Hamlet (Гамлет), з якого вирвали, вирізали “me” – мене.

Минулого року Театр на лівому березі готував виставу “Гамлет”, прем’єру якої було заплановано на квітень. Репетиції тривали до 24 лютого 2022 року. Цей день змінив життя всієї України, всього світу і вистави “Гамлет”. Вистава перетворилася на психофізичну консерву.

За підтримки Goethe-Institut влітку 2022-го відбувається трансформація, і Гамлет стає Ha*l*t’ом — виставою, яка не відбулася. Легендарне “Бути чи не бути?” набуває нового, лякаюче конкретного значення.

П’єса для вистави створена у співпраці з задіяними у проєкті акторами та акторками Театру на лівому березі – Олександром Соколовим, Іриною Ткаченко, Олегом Стефаном, Мариною Клімовою, Володимиром Кравчуком, та запрошеними – акторкою Катериною Кістень та актором Віталієм Салієм. Фортінбрас – Володимир Кравчук – воює, а “Гамлет” стає приводом для розмови перед обличчям загрози, яка трансформує весь цивілізований світ.

“Ha*l*t” – це ко-продукція Театру на лівому березі (Київ) та Deutsches Theater (Берлін), яка створюється спеціально для фестивалю RADAR OST 2023.

Сподіваємося, що на виставу чекає цікаве фестивальне життя.

Мріємо зіграти “Ha*l*t” в рідному театрі.

Режисура / концепція: Тамара Трунова

Музика: Matthias Kremsreiter

Драматургія: Тамара Трунова, Марина Смілянець

Продюсери: Стас Жирков, Катерина Граднова-Савицька

За підтримки: Goethe-Institut

Партнер: Hotel Continental – Art Space in Exile (Берлін)

Особлива подяка Birgit Lengers (кураторці фестивалю RADAR OST) та Christine Dissmann (директорці Hotel Continental).