Новини

Театр на лівому березі везе до Європи виставу-лауреатку Шевченківської премії-2022 – “Погані дороги”

В червні 2022 року виставу головної режисерки театру Тамари Трунової за п’єсою Наталки Ворожбит можна буде побачити в Латвії, Литві та Німеччині

В умовах війни Театр на лівому березі не зупиняє свою діяльність, працюючи на культурному фронті. Завдяки плідній роботі усієї команди театру на чолі з директором-художнім керівником Стасом Жирковим, йдуть перемовини про співпрацю з європейськими театрами та культурними інституціями. І маємо результат.

 

Низка театральних фестивалів Європи запросили одну з найактуальніших постановок про війну між росією та Україною – виставу “Погані дороги” – взяти участь в їхніх програмах. Вже підтверджені три фестивальні покази, також ведуться перемовини з іншими фестивалями. В рамках гастролей відбудеться показ і в Малому театрі у Вільнюсі, де нещодавно відбулася прем’єра в Стаса Жиркова (вистава “Саша, винеси сміття”, за п’єсою Наталки Ворожбит). 

За словами директора-художнього керівника театру Стаса Жиркова, культурно-інформаційний фронт, в якому працюють сьогодні українські театри, наразі надзвичайно важливий – саме з точки зору впливу на людей та їхню думку: “Нам потрібно працювати з європейською аудиторією, постійно нагадувати про війну в Україні. Європейські глядачі мають бути в фокусі, не забувати про нас, допомагати. Їхня допомога – це фактично наше розуміння, що ми не один на один з ворогом”.

 

На сьогодні гастрольний графік вистави такий (доповнюватиметься, слідкуйте за сторінками театру в Facebook)

 

 

  • 1 червня – Dailes Theatre Festival, Рига, Латвія
  • 9 червня – Vilniaus mažasis teatras, Вільнюс, Литва
  • 16 червня – TheATRIUM Festival, Клайпеда, Литва
  • 20 червня – The Komedie Theatre, Прага, Чехія
  • 24 червня – The Radikal Jung Festival, Мюнхен, Німеччина
  • 30 червня –  Berliner Ensemble, Берлін, Німеччина

 

 

“Погані дороги” – це справжні історії початку війни між росією і Україною – війни, яка почалася в 2014-му. Шість історій про життя, війну і розбиті дороги Донбасу. 

 

“Погані дороги” – це реалізація фанболю. Робота психіки над усвідомленням втрати, яка триває, – говорить режисерка вистави Тамара Трунова. – Театр вабить конфлікт, трагедія. Театр живиться негараздами світу. Сьогодні ми більше не говоримо про наявність чи відсутність болю. Ми говоримо лише про його ступінь. Тут ми спостерігаємо різні способи виживання і створення нового діалогу з новим світом. Вистава дивиться на людину впритул і намагається дослідити кордони незалежності та суверенності особистості у війні”.

 

Вистава “Погані дороги” нещодавно отримала Шевченківську премію в  номінації “Театральне мистецтво”. Також вистава є лауреаткою премії “Київський рахунок”, переможницею II-го Всеукраїнського театрального фестивалю-премії “ГРА” в трьох номінаціях.

 

Гастролі відбудуться за підтримки Ukrainian Artistic Task Force.