Головна режисерка Театру на лівому березі, Тамара Трунова, зі своєю командою бере участь в проєкті “Mediengeist” від Goethe-Institut в Україні та журналу “Куншт” та побореться за можливість реалізації театрального проєкту з протидії дезінформації.
Наразі відбувається написання п’єси на тему, якої раніше наш театр не торкався, і де досліджується проблема та природа дезінформації та фейку з точки зору різних галузей: біології, політології, історії, психоаналізу.
Все почалося влітку, коли Goethe-Institut в Україні та журнал “Куншт” оголосили про старт проєкту. Серед надісланих 434 заявок організатори відібрали 30 учасників. Протягом вересня учасників навчали топові світові та українські експерти/лектори – Володимир Смирнов (Spiilka), Cortney Harding (META, Friends with holograms), Felix Gaedtke (NowHere Media), Отар Довженко (Detector Media), Bram Alkema (DROG, Get bad news), Павло Гудімов (Ya gallery), Іларіон Томаров (Vasil Kisil & Partners), Наталія Заверуха (Manageble), Julia Bayer (Deutsche Welle). Після навчання відбувся англомовний пітчинг, за результатами якого 5 учасників отримали можливість перейти до наступного етапу. І Тамара Трунова – серед цієї п’ятірки фіналістів.
Наразі відбувається створення власного проєкту – написання п’єси, а менше, ніж за місяць пройде Demo-день та презентація результатів. Співавторкою п’єси стала Марина Смілянець (Schauspiel Stuttgart).
Що таке фейк? Як можна протидіяти дезінформації? В якій сфері людського життя найбільше фейків? – Ці запитання гостро стали з початком повномасштабної війни. Кожний з нас пропускає через себе тонну інформації щохвилини. Ми читаємо тєлєграм-канали, скролимо ФБ-стрічку, дивимося Тік-Токи. І дуже важливо розуміти, як не стати жертвою ІПСО та мати можливість розпізнати фейкову інформацію.
Слідкуйте за нашими сторінками, розповідатимемо вам про етапи нашого шляху в проєкті “Mediengeist”. А ще кожний з наших читачів зможе стати частиною проєкту. Але про все це – згодом.
Проєкт реалізовано за підтримки Goethe-Institut в Україні та журналу “Куншт” в рамках акселератору протидії дезінформації “Mediengeist”, що є складовою частиною комплексного пакету заходів, на які Міністерство закордонних справ Німеччини виділяє кошти з додаткового бюджету на 2022 рік, щоб пом’якшити наслідки загарбницької війни росії проти України.