Новини

Тамара Трунова про нову виставу театру «Усі найкращі речі»

Головна режисерка Театру драми і комедії Тамара Трунова готує до випуску проект «Усі найкращі речі»

(моновистава популярної актриси Олесі Жураківської).

Режисерка розповіла про нову виставу театру «Усі найкращі речі». Це спроба театру говорити на незручні та некомфортні теми. Дослідження і проживання проблем депресії і самогубства не сухою мовою фактів і порівнянь кількості суїцидів різних років, а змога переосмислити тяжіння до життя і смерті, спроб, всупереч обставинам, відстежувати досвід виживання дитини, мама якої більше не має заради чого жити…

«Наша нова вистава про те, що навряд чи можна когось врятувати, однак, рятуючи когось, можна врятувати самих себе. Помічаючи незначне, на перший погляд, прекрасне, збудувати для себе такий крихкий, проте такий важливий життєстверджувальний фундамент. Вистава, всупереч твердженням генетиків, ламає парадигму наслідування поведінки батьків і говорить про те, що досвід жити – і є самим життям. Це інтерактивний монолог, який порушує чи навіть заперечує межу між сценою і глядацькою залою, фіксує мить, запах, колір, дотик. Автор тексту зазначає, що цю роль може грати жінка або чоловік будь-якого віку чи раси. Мені здалося, що це має бути не лише професійний актор\акторка, а й людина, яка здатна почути чужий біль, якій не байдуже і це проявляється у щоденних вчинках. Олеся Жураківська опікується Будинком ветеранів сцени, і я бачу, скільки серця вона щодня лишає іншим людям. Моя величезна повага та щирий уклін перед її професійністю та людяністю», – каже Трунова.

Одна з попередніх вистав «Погані дороги» вже стала помітним явищем на фестивалях «Карпатський простір», «Мельпомена Таврії», фестивалю у місті Білосток (Польща). Наразі вона пройшла відбір для участі у фестивалі «Схід – Захід», що відбудеться у квітні у польському Кракові.

 

Театральний критик Олег Вергеліс для glavcom.ua