Новини

Прем’єра вистави “Офелія. Вихід з води” в Мюнхені

Вчора в Мюнхені відбулася прем’єра вистави “Офелія. Вихід з води” – спільний проєкт Театру драми і комедії на лівому березі Дніпра та німецького театру Münchner Kammerspiele.
Про що вистава? Офелія утворює жіночу контрафігуру Гамлета. Шекспір описує її як люблячу і безрозсудну дівчину, яка божеволіє і, врешті, тоне у потоці води. Відтоді цей популярний образ запалює чоловічі фантазії і стає мішенню гендерних проекцій. На основі цього спостереження вистава дає спробу дозволити німій Офелії знайти свої суперечності й голоси та вивільнити їх із асоціативного ряду: жінка, божевілля, вода, смерть. Використовуючи ліричні та прозові фрагменти тексту, розігруються стратегії, які дозволяють об’єктоподібним Офеліям стати суб’єктами власних історій.

Акторки Анастасія Пустовіт, Марина Клімова, Edith Saldanha та режисер Alek Niemiro спільно розробляли образи героїнь (кожна з акторок грає свою Офелію). Що цікаво, у виставі акторки говорять рідною мовою: Марина та Анастасія – українською, а Edith – німецькою.

Сьогодні – другий день прем’єри. Обидва дні – sold out. Навесні показ вистави відбудеться і в Києві. Вітаємо усіх з прем’єрою!

У ролях: Анастасія Пустовіт, Марина Клімова, Edith Saldanha

Концепція: Alek Niemiro, Edith Saldanha

Реалізація: Марина Клімова, Анастасія Пустовіт, Alek Niemiro, Edith Saldanha

Музика: Matthias Kremsreiter

Художниця-постановниця: Marlene Pieroth

Керівництво продакшном та субтитри: Martina Simkin

Драматург: Павло Ар’є

Керівники проєкту з українського боку: Тамара Трунова, Павло Ар‘є

📷 Judith Buss