Новини

Підсумки 2023 року
🌟Закінчується 2023-й. Складний, цікавий, насичений рік.

Дякуємо всім нашим захисникам! Ви – міць! Ви – гордість! Ви – сила! Завдяки вам ми можемо жити в своїй незалежній найпрекраснішій країні, грати вистави та планувати майбутні прем’єри.

Сьогодні на захисті країни стоїть 14 працівників нашого театру, ми вами пишаємося та дуже чекаємо на зустріч!

А підсумки в нас такі…
✨В 2023-му Театр на лівому березі випустив 8 прем’єрних вистав – сім на рідній сцені та одну за кордоном. “Чорний дрізд”, “Віддайте тіло”, “Намалюй мені літак”, “37 листівок”, “Море… Ніч… Свічки…” українською мовою з оновленим складом, “З цією виставою щось не так”, “Котигорошко”, а також вистава “Ha*l*t”, яка була створена в копродукції з Deutsches Theater (Берлін) та вперше показана на фестивалі RADAR OST 2023 (Німеччина).
✨Більше 300 разів актори нашого театру виходили на сцену на Броварському, 25, щоб зустрітися з глядачами. А взагалі за цей рік театр відвідало більше 40 000 глядачів.
✨Завдяки вам, глядачі, ми робили дуже важливі збори, які в подальшому акумулювали на потреби наших колег, що захищають нас, і які сцену змінили на окопи, робочі місця – на місця в евакмобілі чи БТРі, а сценічний одяг – на військовий. Разом з вами на потреби наших колег-військових ми передали більше 1 млн грн. Частину коштів було зібрано на благодійних ярмарках, частину – на ювілеї Олесі Жураківської, частину передали друзі та колеги з Латвії. І це не враховуючи волонтерську діяльність акторів театру, які постійно роблять адресні та цехові збори.
✨На початку року провідна акторка Театру на лівому березі Олеся Жураківська очолила рідний театр.
✨А сам театр у 2023-му підсилився новими талановитими акторами – Поліна Василина, Варвара Глуховська, Святослав Фехтел, Олександр Божко, Наталія Корецька, Костянтин Корецький, Олег Шушпанніков, Анна Романова.
✨У 35 акторів нашого театру відбулися акторські прем’єри у виставах, що граються.
✨А ще ми порахували, хто з акторів цього року зіграв в найбільшій кількості вистав театру на київській сцені. Це Катерина Качан – 11 вистав, Анастасія Іванюк та Олександр Піскунов – по 10 вистав, Анастасія Король – 9 вистав, Максим Рягін – 8 вистав.
✨Театр гастролював Україною.
Виставу “Усі найкращі речі” було зіграно в Чернігові, Львові, Мукачево, Ужгороді, Івано-Франківську, Сумах (фестиваль “Арт Хвиля”), Києві (Сцена 6).
Виставу “Альбатроси” – в Одесі.
Виставу “Корсиканка” – у Львові, Рівному, Чернівцях, Одесі, Полтаві, Кривому Розі, Дніпрі, Кропивницькому, Києві (Жовтневий).
Також ми приймали гостей – на сцені нашого театру відбувся показ музичного перформансу “Вертеп”, який створений Харківським та Львівським театрами ляльок.
✨Окремо хочемо виділити прем’єру “З цією виставою щось не так” – світовий хіт, британську франшизу, яка з успіхом йде в лондонському Вест-Енді, на Бродвеї та більше, ніж в 30 країнах. Тепер її можна побачити і в Києві. Вистава створена спільно трьома країнами – Україною (Театр на лівому березі), Латвією (Театр Дайлес), Великою Британією (Лондонський Вест-Ендський Mischief Theatre). І ми вдячні всім, завдяки кому українські глядачі мають можливість побачити цю виставу ТОП-рівня.
✨Театр брав участь в міжнародних фестивалях та конкурсах:
▪️ Копродукційна вистава двох театрів – Deutsches Theater (Берлін, Німеччина) та Театру на лівому березі (Київ, Україна) – “Ha*l*t” у постановці Тамари Трунової за п’єсою Тамари Трунової та Марини Смілянець: у фестивалях Radar OST 2023 (Німеччина), Piatra Neamț (Румунія), Kierunek Wschód VII (Польща).
▪️ Копродукційна вистава трьох театрів – Драматичного театру ім. Алєксандра Венґєрка (Білосток, Польща), Міського театру (Алітус, Литва) та Театру на лівому березі (Київ, Україна) – “Inwazja” (“Вторгнення”) у постановці Тамари Трунової за п’єсою Маліни Пшеслюґи: у 29-му Національному конкурсі сучасного театрального мистецтва в Польщі.
▪️ Вистава “Намалюй мені літак” у постановці Михайла Урицького за п’єсою Еріка-Емманюеля Шмітта – у ІІ Міжнародному мультижанровому фестивалі для молодої аудиторії “Струс”.
✨Театр вдруге провів Фестиваль нової режисури “Митниця”, на який було подано 32 заявки від 30 режисерів. В фінал вийшло шість учасників, а переможцем став Роб Фельдман з уривком п’єси Ніни Захоженко “Копи проти равликів”. Цьогорічний фестиваль проводився спільно з “Театром Драматургів” і був зорієнтований на п’єсах сучасної української драматургії. Кураторка фестивалю – головна режисерка Театру на лівому березі Тамара Трунова. До речі, вже навесні 2024-го ми побачимо постановку минулорічного переможця “Митниці” – виставу “Самотній Захід” режисера Олександра Соколова за п’єсою Мартіна Мак-Дони.
✨А ще ми створили та провели велику кількість спецпроєктів – в театрі та соцмережах театру:
▪️ Читка п’єси “Син” Флоріана Зеллера в перекладі Івана Рябчия та режисурі Тамари Трунової
▪️ Читка п’єси “Стара, товста, розумна” Ганни Захожої у режисурі Катерини Парфир’євої
▪️ Дискусія “Кордони дитини”
▪️ Виставка робіт Нікіти Тітова #ПозивнийУкраїна
▪️ Виставка до 20-річчя вистави “Море… Ніч… Свічки…”
▪️ Виставка АРТплакатів Терени свободи”
▪️ Випуск лімітованої версії календаря на 2024 рік “Танцюй, моя пташко…”
▪️ Створення відеоподкастів та відеопроєктів за участю працівників театру. До речі, відеопроєкт “Святкові теревеньки” зараз виходить в Ютюбі та ФБ-сторінці театру, три випуски вже можна побачити, а три ми покажемо в січні.
Таким в нас був 2023-й. В 2024-й входимо з новими ідеями, проєктами, надіями та найголовнішим бажанням всіх українців – Перемогою нашої країни! З Новим роком!
І до зустрічі на Броварському, 25.