Новини

Новий проєкт шеф-драматурга нашого театру – Павла Ар’є – в Німеччині

В Берліні стартував перформативний театральний проєкт ‘Stories from exile’ (“Історії з вигнання”), куратором, драматургом, режисером і модератором якого є шеф-драматург нашого театру – Павло Ар’є.

Щотижня Павло Ар’є запрошуватиме в свій культурний салон творчих людей зі всього світу, зокрема України, Китаю, Афганістану та ін. країн – тих, хто через війну, політичні або інші мотиви опинилися у вигнанні.
Усі зустрічі відбуватимуться в одному з провідних театрів Європи – Berliner Ensemble, який заснував Бертольт Брехт. Брехт, в свою чергу, також був пов’язаним з поняттям exile – він постійно був вимушений утікати від переслідувань за політичними мотивами і прожив певну частину свого життя поза рідною Німеччиною.
Головна мета цього проєкту – не говорити про мистецтво у вигнанні, а саме робити його.
“Особисто я зосередився навколо поняття exile. Чи може мистецтво бути окремим від політики? Чи має в наші часи право на місце таке поняття, як заборона, зокрема російського мистецтва в Європі та усіх цивілізованих країнах? Чим відрізняється пропаганда від мистецтва?”, – говорить Павло Ар’є.
Після перформансу відбуватиметься обговорення.
До Павла цього тижня завітав актор та музикант Oliver Kraushaar (Німеччина). Наступного тижня – зустріч з українською музиканткою та акторкою Іриною Лазер (гурт “Мавка”), яку ви могли побачити в нашому театрі у виставі “Дім”.
Зустрічі – безкоштовні. Забронювати місце можна на сайті театру Berliner Ensemble.