Колектив
повернутись до колективу

Едуард Митницький

04.08.1931–31.10.2018

Євген АвдєєнкоЗаслужений артист України

Едуард Маркович Митницький – видатний Майстер, корифей українського театру, засновник Театру драми і комедії на лівому березі Дніпра, який 40 років очолював його, український режисер та педагог, народний артист України, професор кафедри режисури та майстерності актора Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. Карпенка-Карого.

Народився 4 серпня 1931 року. Закінчив Київський педагогічний інститут (1956) та Київський державний інститут театрального мистецтва імені Івана Карпенка-Карого (1964).

У його творчому доробку понад 170 постановок у театрах, на радіо, телебаченні, у народних театральних колективах, концертні програми.

Вистави режисера багато років йшли на сценах провідних українських театрів, а також за межами України. Він працював у театрах Болгарії, Латвії, Литві, Німеччини, Росії, Словаччини, Чехії; його вистави гастролювали у Бельгії, Болгарії, Німеччині, Польщі, Росії, Туреччині.

Фундатор нашого театру чи не єдиний, хто залишив по собі покоління учнів, так звану нову хвилю школи Митницього. Серед них – Головна режисерка нашого театру – Тамара Трунова, Мунір Бакрі (Ізраїль), Андрій Критенко (працює у Німеччині), Л. Масникова (Чехія), Дмитро Лазорко, Михайло Ліч, Ігор Матіїв, художній керівник Львівського театру для дітей та юнацтва Юрій Мисак, народний артист України Юрій Одинокий, Олександр Олексюк, Народний артист України Дмитро Богомазов, заслужений діяч мистецтв України Олексій Лісовець, Ігор Талалаєвський, Дмитро Весельский та багато інших відомих митців.

Майстер, чия культурна спадщина буде вивчатися майбутніми поколіннями, створив театр новаторський, як такий, що завжди знаходиться в авангарді, формує сенси – таким він лишатиметься й надалі. Вистави Едуарда Митницького наповнені глибоким філософським осмисленням дійсності, інтелектуальністю змісту та яскравою сценічною формою. Митницький-режисер, користуючись широкою палітрою сценічних засобів виразності, завжди максимально розкривав органічну природу акторської обдарованості.

Цитати:

«Хоч яка є п’єса, наша справа робити так, щоб вистава була як вибух!»

«Театр це емоційна провокація глядацького залу. Предмет театру був і лишається універсальним — нескінченна комбінація людської сутності»

«Зрештою, світ не такий страшний, коли є театр»

Вистави

Анна Кареніна − Режисер-постановник та автор інсценування

Майн Кампф, чи Шкарпетки в кавнику − Режисер-постановник та автор художнього рішення

Море... Ніч... Свічки... − Режисер-постановник

Три сестри − Режисер-постановник